Menu

Lew, który dużo ryczy, mało mleka daje!

uwaga: na tym blogu stosuje się ironię, wyciąganie zbyt daleko idących wniosków przypomina wyciąganie dżdżownic z mokrej ziemi

lament białoczerwony

sztukmistrz

Jesteśmy narodem ::straszliwych ponuraków::. Goście z Zachodu przeżywają prawdziwy szok, kiedy przyjeżdżają do Polski i widzą wokół same stężałe w bolesnym grymasie twarze. Uśmiech uważa się u nas za głupotę albo prowokację. Może gdybyśmy wygrali chociać jedno powstanie, sytuacja wyglądałaby inaczej. Niestety, nasza historia to pasmo klęsk, nieszczęść i upokorzeń, które skwapliwie rozpamiętujemy przy każdej okazji. Krzyżacy, rozbicie dzielnicowe, liberum weto, potop szwedzki, rozbiory, okupacja niemiecka i wreszcie czterdzieści lat czerwonego protektoratu.

Przesadzam? No to przyjrzyjcie się na przykład, jaki program serwuje nam kanał Kino Polska w sobotę:

Już same tytuły tych filmów mogą wpędzić w głęboką depresję nawet człowieka, który przed chwilą wygrał milion w totolotka.

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • diablitza

  słusznie post trwa umartwiać trzeba ciało i duszę-

 • joe255

  :-) aż nie chce się wierzyć

 • Gość: [Anomalia] *.chello.pl


  Jednak my lubimy sie tak "onanizowac" tym cierpieniem i napawac sie tym, moze to z leku ze jako ofiary mamy jakies na siebie okreslenie.. ucisnieni i wykozystani.. a bez tego jestesmy kim?..Polakami?..
  dla wielu to za malo... a szkoda

 • leniuch102

  pragnę poinformować niezorientowanych, że bluzgi tej jawnogrzesznicy Szczuki wobec niechybnie w przyszłości błogosławionej Madzi Buczek najwyraźniej wkurzyły Ducha Św., który poirytowany tchnął na ukraińskich hakerów, którzy w efekcie złamali niełamalny kod Nagra 2, w następstwie czego pół polski ogląda cyfrowy polszmat za darmochę !
  W tym kino polska !
  Niezbadane są ścieżki Pana...

  (kurde, czy mam się spowiadać z tego komenta?)

 • sztukmistrz

  Nie będę oglądał cyfrowego Polsatu, bo już nie oglądam Cyfry+ ;>

 • Sukkubus

  To najwyraźniej całkiem polką nie jestem, bo na ulicy jestem przeważnie uśmiechnięta. A na mój uśmiech reszta ludności bezwiednie odpowiada :). Może jestem gdzieś za granicą? ;p

 • sztukmistrz

  Sukkubie, a nie jesteś przypadkiem z Warszawy? ;>

© Lew, który dużo ryczy, mało mleka daje!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci