Menu

Lew, który dużo ryczy, mało mleka daje!

uwaga: na tym blogu stosuje się ironię, wyciąganie zbyt daleko idących wniosków przypomina wyciąganie dżdżownic z mokrej ziemi

lepsze jutro

sztukmistrz

Wracałem do domu po ostatnim seansie filmowym. Na cichej osiedlowej alejce nagle wyrósł przede mną zamaskowany mężczyzna w czarnej czapeczce naciągniętej na głowę. W prawej ręce trzymał imponujący kij bejsbolowy. Kilka kroków za nim dostrzegłem drugiego, pochylonego do przodu, jakby w pełnym szacunku ukłonie.

- Oddaj pieniądze albo... - napastnik zakołysał wymownie bejsbolem.

Miałem nieodparte wrażenie, że skądś znam ten szczery do bólu głos, spokojny i rzeczowy na przekór całej sytuacji. Rozejrzałem się szybko wokoło, ale o tej porze porządni ludzie nie urządzają sobie spacerów. Nie nadaję się na bohatera. Posłusznie wyjąłem portfel z kieszeni marynarki. Wyrwał mi go i nie odwracając się, podał swojemu towarzyszowi. Spod czapki wymknął mu się kosmyk rudych włosów.

- Przepraszam, ale my się chyba gdzieś spotkaliśmy - ruszyłem niepewnie w kierunku złoczyńcy, podejmując żałosną próbę odzyskania swojego majątku

- Donek, spadamy - rzucił zduszonym głosem jego kumpel i obydwaj mężczyźni bezszelestnie rozpłynęli się w pobliskich zaroślach. Na chodniku pozostał po nich tylko mój portfel, fachowo wypatroszony.

W domu zaglądnąłem do internetu, aby trochę ukoić rozdygotane nerwy. "Rząd wszelkimi sposobami stara się załatać dziurę budżetową".

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • good_news

  hehehheheheheehhe

 • Gość: [BartOak] *.toya.net.pl

  Jednak warto było nie wywalać Twojego adresu z ulubionych zakładek.Proste i cieszy. Inna rzecz, że zamiast po nocy i w krzakach, Donek ze Scheciem powinni "czaić się" dniami za drzwiami urzędów w niewielkiej, acz skutecznej, obstawie gotowych na wszystko policjantów. Pozdrowić.

 • gabile3

  Hejka, natknięcie się na Twój blog to najlepsze co mnie dzisiaj spotkało. Taki ciepły promyczek:-) Dzięki :-) No i jeszcze ten tytuł "odcinka" - hmm, LEPSZE JUTRO....:-)

 • Gość: [BartOak] *.toya.net.pl

  Stirlitz obudził się koło drugiej. Pierwsza też była niezła, pomyślał.

 • Gość: [Pani Róża] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Co jest przyczyną tego, że nie piszesz już na blogu? Przyznam,że zaglądam tu co jakiś czas z nadzieją,że przeczytam nowy Twój wpis... Daj chociaż znać.

© Lew, który dużo ryczy, mało mleka daje!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci